Pastrimi 5 Dhjetor 2018

Dashuria lind nga stomaku ndaj mos gatuani KURRË në një sobë të pisët/ ja pastruesi natyral me 3 përbërës

Pastrimi

sobapaster

Dashuria lind nga stomaku... ndaj kurrsesi nuk mund të gatuani në një furrë të pisët ! Pastrimi i saj është një domosdoshmëri, ndonëse nxehtësia e lartë duket se eliminon çdo mikroorganizëm që mund të kontaminojë ushqimin. Megjithatë sërish në raftet e supermarketeve do të gjeni shumë produkte që pastrojnë sobën, por që janë të mbushura me kimikate. Ndaj Living do t’ju tregojë më poshtë një mënyrë natyrale si të pastroni sobën në mënyrë natyrale.
Ajo që ju nevojitet është ujë, sode buke, uthull, një tavë furre dhe një sfungjer.
Përzieni tre përbërësit së bashku dhe me të lyeni sipërfaqen dhe paretet e sobës. Pjesën e mbetur hidheni në tave dhe futeni në sobë.
Vendosni gradacionin 100 gradë dhe e lini të veprojë për 45 minuta.
Pasi të fikni sobën dhe të ftohet pastrojeni me sfungjer e do të shihni sa lehtë mund të ikin

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor