Showbiz 5 Dhjetor 2018

Meghan Markle nuk vishet aq thjeshtë sa duket/ ja sa milion dollarë i kushton familjes mbretërore

Showbiz

meghan

Të vishesh si një mbretëreshë nuk është aspak  diçka e lire. Sipas një raporti nga Daily Mail, veshjet e Meghan janë në rrugën e mbarë për të kushtuar shumë më tepër se sa ata që ka veshur Kate gjatë këtij viti. Sipas Daily Mail, Kate ka shpenzuar 119.000£ në veshjet e reja të 2017, dhe vetëm 100.000 £ në 2016. Një burim ka thënë për Daily Mail: "Buxheti i rrobave për Meghan tashmë e tejkalon 1 milion £ deri tani në dhjetor. " Ju do të pyesni veten si është e mundur shuma kaq të mëdha?! Epo, para së gjithash, pjesëtarët e familjes mbretërore nuk lejohen  të pranojnë dhurata nga marka të ndryshme. Meghan tashmë ka treguar se i pëlqen të veshi vetëm veshje të stilistëve të mëdhenj. Që nga lidhja me Princin Harry, Meghan ka dalë me veshje nga stilistë si Dior, Givenchy, Prada dhe Chanel. Gjatë udhëtimit të fundit të Meghan dhe Harryt në Dublin, dukesha e Sussex-it thuhet se kishte veshur rroba me vlerë prej 28,000 dollarësh në vetëm 24 orë. Meghan dhe Harry nuk paguajnë personalisht rrobat që i mbajnë në angazhimet publike. Ky projektligj është nisur nga babai i Harry, Princi Çarls. Para dasmës mbretërore, Meghan ishte përgjegjës për blerjen e rrobave të saj për paraqitjet dhe thuhet se kaloi pothuajse 30,000 dollarë të parave të saj në veshje për ngjarjet mbretërore deri në mars 2017.

meghannnnn

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor