Shëndeti i gruas 8 Nëntor 2018

Kim Kardashian sapo na tha të hamë ananas sepse na ndryshon erën e vaginës dhe i jep shije/ ja ç'thonë gjinekologët

Shëndeti i gruas

herwer

Kim Kardashian West është një ndër njerëzit më të ndjekur në rrjetet sociale dhe një fotografi e saj postuar në hapësirat virtuale përkthehet në qindra mijëra dollar fitime.
Ylli i spektaklit “reality shoë” publikoi para pak ditësh një foto me një mbishkrim të thjeshtë: Kërkoni në Google rreth përfitimit të lëngut të ananasit ! E veshur me një body të bardhë, Kardashian Ëest nuk ka dhënë asnjë shpjegim tjetër- por ne nuk kemi nevojë për atë, sepse është e lehtë për t’u hamendësuar se çfarë ka dashur të thotë ajo !
Ananasi mund të ndryshojë erën dhe shijen e vaginës (kjo e vërtetuar shkencërisht).
Alyssa Dëeck, një gjinekologe me bazë në Nju Jork dhe bashkëautore e librit The Complete A to Z for Your V, pohon se pacientet e saj kanë vërejtur një ndryshim pozitiv në aromën vaginale pasi kanë ngrënë ananasë , ashtu si ngrënia e shpargujve bën që era e urinës dhe organit femëror të jetë jo fort e këndshme.
Ajo shpjegoi se ushqimet me përmbajtje më të lartë të sheqerit mund të bëjnë që lëngjet trupore të shijojnë pak më ëmbël. POR duhet të mbani mend vagina juaj nuk është menduar të shijojë si një pina-colada. Aromat e trupit ndryshojnë në varësi të hormoneve, dietës, problemeve shëndetësore, etj.
Në atë pikë, drejtohuni një gjinekologu dhe jo supermarketit për të blerë ushqimet më të ëmbla.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor