Kujdesi per trupin 8 Nëntor 2018

5 manikyrat që duhet të përdorni këtë dimër/ ngjyra të ndezura dhe jo vetëm

Kujdesi per trupin

jgfyjghj

Erdhi sezoni i festave dhe bashkë me të dhe ngjyrat e ngrohta dhe me shkëlqim të dimrit. Manikyrat bëjnë pjesë në imazhin e çdokujt ndaj dhe janë pjesë e rëndësishme për gratë. Hiqini ngjyrat e lehta, rozë, lejla, të verdhë apo portokalli. Është kohë për këto ngjyra:
-E kuqja qershi: Manikyri që shkon me çdo ngjyrë lëkurë, tani nuk ka më vishnje apo të zezë por një ngjyrë të ndërmjetme si ajo e të kuqes së ngrohtë dhe një mixim me çiklaminën.
-Floriri: është gjithashtu sezoni i ngjyrave metalike dhe me xixa. Gjithmonë përdorini këto ngjyra për ti dhënë ndriçim veshjes tuaj sidomos në netët festive.
-Lelja e thellë: thamë që duhet të hiqni dorë nga lejlaja pastel por nqs e keni ngjyrë të preferuar në vënd të saj mund të zgjidhni një lëjla të errët dhe shumë enigmatike.
-Bluja mbretërore: Po po, njësoj si gjaku “blu” i familjeve mbretërore, kjo ngjyrë ju bën të dukeni më klasikë, natyral dhe duart tuaja duken akoma më të bukura.
-Roza e zbehtë: për ju që nuk rrezikoni asnjëherë me ngjyrat e ndezuara atëherë kaloni tek roza shumë e lehtë, aq shumë sa i jep thonjve tuaj vetëm një shkëlqim.

fghfg

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor