Kujdesi per fytyren 7 Nëntor 2018

4 maskat natyrale të fytyrës që nuk i keni dëgjuar më parë/ produktet mund t’i keni në shtëpitë tuaja

Kujdesi per fytyren

jgyj

Harrojeni harxhimin e kohës dhe të parave, ndiqni këto receta të thjeshta të cilat mund ti bëni dhe në shtëpi: Kush ka nevojë për Botox kur mund të përdorni lëkurën e bananes? Po po ë dëgjuat mirë ju mund të përdorni një banane si një maskë fytyre natyrale, e cila hidraton lëkurën tuaj dhe ju lë një ndjesi të butë. Shtypni një banane të mesme të pjekur deri sat ë bëhet në formën e pastës, pastaj butësisht aplikojeni atë në fytyrën tuaj dhe qafë. Lëreni për 20 minuta, pastaj shpëlajeni me ujë të ftohtë.

Një tjetër recetë popullore mund ta bëni me 1/4 filxhan kos të thjeshtë, 2 lugë mjaltë (një ilaç natyral i akneve) dhe një banane të mesme.
Përdorimi i uthullës si toner për lëkurën daton që në kohën e Helës së Trojës dhe është po aq efektive dhe sot . Pasi ta lani fytyrën tuaj, përzierje 1 lugë gjelle uthull molle me 2 gota ujë për të forcuar lëkurën tuaj.
Tërshëra: Nëse jeni dukekërkuar për një pastrim të mirë të fytyrës. Kombinoni ½ e një filxhani me ujë të nxehtë jo të vluar dhe 1/3 e filxhanit me tërshërë. Pas uji dhe tërshëra janë vendosur për dy ose tre minuta për të zier, përzierje në 2 lugë kos të thjeshtë, 2 lugë mjaltë dhe të bardhëne një vezë. Aplikoni një shtresë të hollë të maskës në fytyrë dhe lëreni për dhjetë deri në 15 minuta.
Aplikoni në fytyrë mustardë të butë për një fytyrë të butë dhe për ta stimuluar atë. Provoni në një zonë të vogël në fillim për ta testuar dhe për t'u siguruar që nuk do të irritojë.

fhfgh

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor