Aktualitet 6 Nëntor 2018

Historia rrëqethëse e çiftit të sapomartuar që humbi jetën dy orë pas dasmës

Aktualitet

gert

Kjo është historia e një çifti Will dhe Baille, të cilët kishin një histori dashurie që në bankat e shkollës në Texas, dhe së fundmi kishin vendosur të martoheshin. Pas ceremonisë së martesës dhe pas festimeve tradicionale ata do të niseshin për muajin e mjaltit me një helikopter për ta bërë më magjike ikjen e tyre dhe për t'i shtuar veçantinë dasmës. Për fat të keq nuk arritën në destinacion pasi helikopteri pati disa problem rrugës dhe u përfshi në një aksident ajror. Çifti i sapomartuar e pati të pamundur të mbijetonte dhe të kalonte këtë fatkeqësi.  Të dy kaluan ditën e fundit të jetës së tyrë duke festuar me njerëzit e tyre më të dashur. Besoj se ishte dita e tyre më e bukur e jetës” – shkruante fotografi Madi Wagner në “Facebook”. Lajmi i tragjedisë është konfirmuar edhe nga prindërit e çiftit, të cilët kanë hapur dyert e morgut një ditë pas dasmës!

dsgdrg

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor