Showbiz 11 Tetor 2018

Meghan Markle apo princeshë Diana? Kush duket më bukur

Showbiz

RETERTY

 

Të dyja këto pjestare të familjes mbretërore janë ikona të modës! Ashtu si edhe Kate Middleton. Por duket si princeshë Diana dhe Meghan kanë shijë të përbashkëta shpesh herë. Në daljet e saj publike bashkëshortja e princit Harry gjithmonë është pëlqyer, komentuar dhe kopjuar. Por këto më poshtë jane daljet e saj në evente të ndryshme dhe ngjashmëria me Dianën është e pashmangshme.

Royal Ascot zbaton një kod rigoroz të veshjes, kështu që nuk është çudi që Meghan Markle përvetësoi një veshje klasike për debutimin e saj në garën ekskluzive të kuajve. Veshja e esaj bardhë e zi ngjante me atë të Princeshës Diana në të njëjtën ngjarje në vitin 1985.
Në këtë foto ajo nuk e njihte ende Princi Harryn, por veshja e Diane Von Furstenberg që Meghan zgjodhi për një event në 2012 ishte një version shumë i ngjashëm që zgjodhi princeshë Diana në shfaqjen "La Boheme" në vitin 1996.

YFTU
Meghan Markle nuk ka thyer protokollin mbretëror duke nxjerrë në pah shpatullat e saj me veshjen e Carolina Herrera këtë vit. Princesha Diana (dhe madje edhe Mbretëresha!) kanë veshur fustane pa gjerdan, si kjo e Catherine Ëalker në Shtëpinë e Operës së Berlinit në vitin1987.

TYUITYU

Një kostum i personalizuar duket mirë për të gjithë. Diana e shoqëronte kostumin e saj Jasper Conran me një bluzë të bardhë të zbukuruar të vitit 1986, ndërsa Meghan e kombinoi me një këmishë me fjongo.

ghkhj

 

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor