Floket 14 Shtator 2018

Flokë të gjata në pak kohë, provoni katër metodat e mëposhtme dhe do të ngelni pa fjalë

Floket

dfgdfgfh

Të gjitha gratë hasin vështirësi në rritjen e flokëvë sidomos kur bëhet fjalë për modele shumë të shkurtra. Flokët zgjaten 1cm në muaj por nqs kjo nuk është e pamjaftueshme për ju atëherë mund të ndiqni këshillat e mëposhtme:

Ndiqni një dietë ushqimore me shumë vitamina: Ushqime si salmoni,që përmbajnë omega3 gjithashtu dhe antioksidantë ndalojnë rënien e flokëve dhe ndohmojnë në rritjen e tyre.

Kujdesuni për skalpin tuaj: Si rrjedhojë e një skalpi të shëndestshëm dhe flokët tuaj do të jenë njësoj. Justine Marjan parukieri i "TRESemme" thotë që sipas një studimi masazhet në skalpin tuaj ndihmojnë në rritjen e flokëve.

Flini mbi mëndafsh: Po flasim për çërçafet tuaj. Të flini mbi një sipërfaqe të lëmuar do t'ju ndihmojë që flokët mos të dëmtohen.

Herë pas herë lejoni që flokët tuaj të "pushojnë": Stili, krehja dhe larja e shpështë duhen berë në minimum në mënyrë të tillë do ti lejoni flokët të rimarin veten nga trajtimet e dëmshme.

Disa këshilla të tjera më të njohura nga shumica prej jush janë: evitimi i zgjatjeve me extensions, ti lyesh me ngjyra të errëta pasi të jesh bjonde gjithë kohës i dëmton flokët tepër dhe të përfshini një trajtim një herë në javë në rutinën tuaj.

BURIMI:ELLE 

gallery 1490387635 elle long hair 1

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor