Keshilla mode 11 Shtator 2018

Gjithçka që duhet të dini rreth aksesorëve, tualetit dhe flokëve në javën e modës në New York

Keshilla mode

klihuiu

Një muaj i ri mode ka filluar pikërisht këtë javë në New York. Trende të vjetra janë rikthyer ashtu sikundër ka patur dhe risi, fundja kjo është dhe ideja e javës së modës!

Aksesorët kanë qënë dhe kryefjala e pasarelave. Kate Spade ka sjellë shallin po jo ne atë mënyrë që po mendoni ju! Kjo markë kombinoi shallin e kokës me atë të qafës dhe JO nuk duket aspak e tepruar. Tom Ford dhe Cushnie gjithashtu kanë përdorur këtë aksesor.

uiopipip

Kapelet, më të përdorurat gjatë stinës së verës janë rikthyer edhe për vjeshtën dhe dimrin nga Ralph Lauren dhe Tory Burch. Prej kashte por edhe dimërore. Por nuk janë vetëm këto aksesorë për kokën por gjthashtu kurora të medha, shumë të medha nga Rodart, i cili e ka cuar modën në një nivel të ri i frymëzuar nga Salvador Dali.

jklkl

Për sa i përket cantave Brandon Maxwell, Mansur Gavriel, Boss, Tibbi etj sollën larmishmëri ngjyrash dhe formash. Hidhini një sy:

hlkj

Make up-i ishte ai që surprizoi sepse ishte në dy ekstreme: ose shumë i dukshëm, me xixa me ngjyra të forta ose natyral me tonalitete të bezhës. Këto janë disa nga fotografitë më të pëlqyera:

pjkopk

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor