Orakulli i kuzhinës 10 Korrik 2018

Truku i vetëm që do i mbajë luleshtrydhet, mjedrat dhe boronicat të freskëta për më shumë se një javë

Orakulli i kuzhinës

luhshrite

Ndonëse ju mund t’i ruani në frigorifer, luleshtrydhet, mjedrat , manaferrat apo boronicat do të prishen shumë shpejt. Përpara se t’i fusni në frigoriferju duhet të dini nje truk të vetëm në mënyrë që t’i jepni më shumë kohë vetes për t’i përdorur sipas nevojës dhe jo për t’i ngrënë brenda ditës, sepse të nesërmen do t’i gjeni të kalbura.
Uthulla e bardha e mollës-perberësi magjik ! 

Çfarë duhet të bëni:
1. Vendosni manaferrat, luleshtrydhet apo boronicat në një tas të madh.
2. Lajini këto fruta në këtë përzierje: Një gotë uthull molle-8 gota ujë.
3. I zhysni për 30 sekonda.
4. Shpëlajini me ujë për të hequr aromën e uthullës dhe fshijini me letër.
5. Vendosini në një tas të mbyllur apo të mbuluar me një letër. LIVING

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor