Showbiz 16 Prill 2018

«Kam hequr dorë nga mishi prej 50 vitesh» duket si 23 vjeç, por nuk do e besoni moshën e kësaj modeleje

Showbiz

bukuroshjavjecc

Pas katër dekadash shkëputje nga bota e modelingut, 63 vjeçarja Christie Brinkley u shfaq në kopertinën e Issue Sports Illustrated Sëimsuit . Që prej vitit 1979 kur Brinkley kishte pozuar me rroba banje, nuk ishte shfaqur më në kopertinat e revistave, por së fundmi ajo duket më në formë se kurrë! Se çfarë regjimi ndjek 63 vjecaria për t’u dukur si 20.
Ka hequr dorë nga dietat shumë kohë më parë.
"Kam provuar shumë diete mjaft të çuditshme në fillim, por me kohën kuptova se trupi ka nevojë për të gjitha lëndët ushqyese. Mjafton të mbani një regjim të ekuilibruar që do i ofrojë organizmit çdo lëndë ushqyese dhe nuk do të keni asnjë problem shëndetësor.
Mëngjesi im fillon çdo itë me një gotë ujë të ngrohtë me limon e pak mjaltë! Këtë përzierje e pi përpara kafes.

gjashteetrevjec
Ha një mëngjes shumë të plotë
Në një intervistë me Harper's Bazaar, Brinkley tha se ajo pëlqen kosin e deles të përzierë me manaferra, boronica, mjedra, bollgur, dhe arra. Dhe, nëse dëshiron më shumë proteina, ajo do të hajë gjithashtu një vezë me spinaq dhe kërpudha.
Është vegjetariane
Kam hequr dorë nga mishi që në moshën 12 vjeçare.
Dreka e saj është e lehtë, por shumë e larmishme
Pasditeve pi gjithmonë lëng të freskët frutash ose perimesh.
Në darkë pjata e saj e preferuar është orizi ose thjerrëzat. Vaktet e saj jane  shumëngjyreshe dhe vera e kuqe e çokollata eshte pjese e perditshme e regjimit te saj. 

rrushibukur

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor