Pjata kryesore 10 Shkurt 2018

Brinjë qengji me patate dhe rozmarinë

Pjata kryesore

brii
Shumë pak prej nesh do t'i bënin naze brinjëve të qengjit, sidomos nëse janë të thekërisura mirë. Po të shtoni edhe erëzat e duhura dh eta kombinoni me patate, shija do të jetë patjetër e mirë! Provoni variantin e Alessandros!
Nga Alessandro Gianpiero, Fotografia Armand Habazaj

Përbërësit për 4 persona
1 kg brinjë qengji
800 gr patate
200 gr pançetë e tymosur
Vaj ulliri
½ gotë verë të bardhë
100 gr bajame të pjekura
1 gotë e vogël raki
Kripë, piper
Rozmarinë

Përgatitja:
Brinjët e qengjit i aromatizojmë me kripë e piper dhe i lyejmë me miell. Në një tigan hedhim 5 lugë gjelle vaj dhe pasi të nxehet skuqim brinjët nga të dy anët. Në lëngun e mbetur nga skuqja shtojmë verën, rakinë, pak rozmarinë të freskët dhe ½ gotë ujë. Të gjitha i lëmë të ziejnë ngadalë, derisa të përftohet një salcë, të cilën e kullojmë derisa të bëhet homogjene.
Brinjët e qengjit i mbështjellim një nga një me fetë pançete dhe i vendosim në një tavë ku i spërkasim me pak vaj dhe i pjekim në temperaturë 240 gradë derisa pançeta të marrë ngjyrë të artë. Presim patatet në feta rrumbullake me trashësi 1 cm, i spërkasim me kripë, piper, rozmarinë dhe vaj. I përziejmë mirë dhe i pjekim në furrë në temperaturë 220 gradë për 20-25 minuta. Vendsoim brinjët, të cilat i spërkasim me salcën e nxehtë. Në fund i zbukurojmë me bajamet e pjekura.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor