Keshilla per udhetimet 5 Shkurt 2018

Udhëtimi më i shkurtër dhe ekonomik që mund të bëni për Shën Valentin, jashtë Shqipërisë

Keshilla per udhetimet

san valentino 2018 puglia 1517305840
Pooo, e dimë që është mesjavë, megjithate, kjo nuk ju pengon të planifikoni një udhetim qe mund te nis te premten pasdreke (pasi te mbaroni punen) sepse propozimi yne eshte me afer nga c’mendoni!

Vetem per 50 minuta me avion, nga Tirana, mberrini ne Puglia.

alberobello 2

Sipas World Travel Association, eshte pikerisht zona e Puglias dhe Toscanes, zgjedhja me e mire qe mund te beni kete vit.

Cfare mund te beni ne Puglia per Shen Valentin?
Meqenese ne kete sezon nuk ka turiste aq sa ne muajt e tjere, mund t’I gezoheni rehat detit, restoranteve me ushqim te mire, natyres…se pari, mund te prenotoni per te fjetur ne nje nga shtepizat tipike te Alberobellos dhe te shihni pamjen e mrekullueshme qe ju ofron Polignano ne det.

polignano a mare fotostrasse foto
Do te kenaqeni po aq ehde nese vizitoni qytete si Lecce, Gallipoli, Porto Cesareo dhe Otranto.
Pra, mjafton te prisni bileten dhe keni shume alternative per te kaluar dy dite te bukura dhe per te shijuar dashurine!

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor