Menu për fëmijët 15 Nëntor 2016

Kek i thekërruar për fëmijë e të rritur

Menu për fëmijët

krrorostadhura

Nga Dhurata Thanasi Daneri

Nëse arrini ta ‘qëlloni’ brumin e kekut, do ta përsërisni recetën vazhdimisht e vazhdimisht. Përdorni reçelëra që i keni përgatitur vetë, në mënyrë që të keni një ëmbëlsirë të shëndetshme.

Përbërësit:
500g miell ● 200g gjalpë i freskët, I ftohë ● 1 lugë sheqer ● 1 lugë kafeje kripë e trashë ● 1 lugë gjelle fara susami ● rreth 200g marmelatë manaferrash ose fiku ● një grusht arra amerikane ose të zakonshme

Përgatitja:
Miellin, sheqerin, kripën dhe farat e susamit i trazojmë në një mikser elektrik. Pasi të jenë përzier, shtojmë dhe 3 lugë gjelle ujë, shumë të ftohtë. Hedhim brumin në një plan të sheshtë dhe e punojmë. E mbështjellim me një qese dhe e futim në frigorifer për jo më pak se 2 orë. Pasi është ftohur, ndajmë 2/3- at dhe e shtrojmë në një tavë me diametër 20 cm, shtojmë marmelatën e manaferrave me arrat. E zbukurojmë me rripa brumi dhe e pjekim në furrë të nxehur më parë në temperature 180-200 gradë për gati 20 minuta.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor