Prezantuesit

Orinda Huta

Prezantuesit

orinda huta

Orinda Huta, lindur më 5 Shkurt 1987 në Tiranë, është një këngëtare shqiptare e cila u bë e njohur në fillim të viteve 2000. Në vitin 2002 ajo bëri debutimin e saj në Kënga Magjike me këngën "Tani e di". Dy vjet më vonë, ajo mori pjesë në Kënga Magjike me këngën "Hi baby". Qoftë në pjesëmarrjen e saj të parë apo të tjera, ajo u shqua për zërin dhe arriti në finale. Disa nga këngët e tjera të famshme janë "Harrova Të Marr frymë", "Nisu, arratisu", "Oqean", "Boom Boom", "Te amo". Tashmë Orinda vjen si preznatuese dhe autore e emisonit të pasdites në Vizion Plus.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

On air:E di që mund ta bësh edhe vetë?
Me pas:Në atelie

SOT NE LIVING HD

  • Me pamje nga mesdheu 19:11
  • ADC Show 20:04
  • Gatimi 21:33
  • Në atelie 22:28
  • Mace apo Qen? 23:06
  • Dedektivët e ushqimit 00:06
  • Në atelie 01:05