00:04
Shopping Queens
Detaje
Java 3/Fashion: 5 vajza me një buxhet të caktuar, me një temë të dhënë dhe me vetëm 4 orë në dispozicion do të bëjnë pazar për të gjetur veshjen më të mirë. Secila prej tyre do të votohet nga 4 vajzat e tjera dhe në fund një juri profesioniste do të shpallë fituesen. Moderatore Aurela Hoxha, me pjesmarrjen e stilistes Rezarta Skifteri.
00:33
Qeni im
Detaje
Nje emision me mikun me te mire te njeriut. Keshilla, sugjerime, dhe takime me miq te Living qe kujdesen me perkushtim per qenin.
00:54
Shije Spanjolle
Detaje
Geri sapo është kthyer nga Spanja dhe prej andej na ka sjelle pak shije spanjolle. Receta fantastike dhe sekretet e tyre, këshilla gatimi, pjatat tradicionale dhe të gatuara me dashuri I sjellim përmes Living HD në Tring.
01:16
Me pamje nga mesdheu
Detaje
Ep 3:Charlie Luxton ndërrmerr një udhëtim përmes destinacioneve më të bukura të mesdheut, duke na treguar shtëpitë me arkitekturën, dizajnin dhe pamjet që ju lënë pa frymë.
02:05
Vetëm 73 pyetje!
Detaje
Personazhet më të famshëm të shoë biznesit hapin dyert e shtëpisë për një intervistë të jashtëzakonshme me vetëm 73 pyetje të drejtuara nga gazetari. Duke mos pasur mundësi tu shmangen atyre, ata na rrëfejnë gjithçka mbi veten! Mësoni më shumë rreth yjeve botëror të ekranit.
02:16
Tek kuzhina e Lindes
Detaje
Në kuzhinën e Lindës kemi patur të ftuar shumë miq të dashur. Edhe këtë radhë ajo do të na tregojë disa nga recetat e saj të bëra me dashuri dhe mjaft humor me mikeshën e radhës, Marjana Kondin.
03:02
Argëtim në kuzhinë
Detaje
Ep 6:Të organizosh festa apo takime të ndryshme në shtëpi për shumë prej nesh mund të jetë impenjative dhe shumë e lodhshme por jo per Xhadën! Ajo na tregon se të organizosh takime të ndryshme në shtëpi mund të jetë argëtuese si për të zotët e shtëpisë ashtu edhe për mysafirët. Gjithashtu mund të gjeni ide mbi receta dhe pije të shumta.
03:25
Home Makeover
Detaje
Ke nevojë që dikush të jape një dorë për të sistemuar banesën tënde? Arkitektet e Home Makeover do tju befasojnë me zgjidhjet dhe zgjedhjet e tyre. Vetëm në 8 minuta ju do të ndiqni se si një ambient mund të shdërrohet në atë që ju vetëm e kishit ëndërruar.
03:33
Arti i mbijetesës
Detaje
Duke pikturuar, interpretuar dhe pa pasur kurrëfarë ndrojtjeje, katër aventurierët artistikë kanë vetëm artin dhe frymëzimin e tyre për të mbijetuar nëpër Evropë dhe ekipi fitues është çifti që fiton më shumë para gjatë udhëtimit. Në një garë të fortë, tensionet rriten teksa ekipet luten, përgjërohen dhe grinden në udhëtimet e tyre nëpër Evrope në kërkim të ushqimit, një vendi për të ndenjur dhe ndonjë transporti falas. Kjo aventurë me një kohëzgjatje prej 40 ditësh rezulton të jetë më e vështirë sesa ishte menduar. Ekipet detyrohen që të shtojnë përpjekjet jo vetëm për të mbijetuar, por edhe për të arritur në finale. Arti i Mbijetesës është një sfidë e vërtetë artistike dhe i jep përgjigje pyetjes së famshme: Sa është vlera e vërtetë e artit?
04:22
Fundjava e gjatë e Rik Stein
Detaje
Ep 4/ Viena: Rik Stein na çon në disa nga destinacionet më të bukura në Evropë. Ai e shoqëron shikuesin në vende historike, kulturore por edhe në tregjet, baret, kantinat dhe restorantet më të shkëlqyer duke kërkuar për përsosmëri ushqimore dhe gjithashtu disa receta të shkëlqyera që njerëzit do të duan të gatuajnë në shtëpi.
05:22
E urrej kopshtin tim
Detaje
Kur obori juaj është në gjendje kaq të keqe, ju duhet e gjithë ndihma që mund të gjeni. Pikërisht, në këtë çast na vjen në shpëtim dizajnuesja e famshme e peizazheve, Sara Béndrik.
05:44
Kuzhina e intolerancave
Detaje
Vuani nga intoleranca ndaj glutenit? Nuk dini çte gatuani, pasi shume receta ju shkaktojne fryrje barku e probleme te tjera shendetesore? Nese eshte keshtu ndiqni programin me te ri ne Living cdo te marte ora 17:30 "Kuzhina e intolerancave".
06:07
Odisea e luleve
Detaje
Ep 2/Iris: Aroma të mrekullueshme, ngjyrat unike simbolika dhe historia e tyre e manhitshme na tregojnë se përse lulet zënë një vend të rëndësishëm në kulturën dhe zemrat tona.
06:38
Më duhet të ndreq banjën
Detaje
Ep 11:Bëhuni gati për shembjen e tualetit tuaj.Arkitekti dhe kontraktori profesionist Met Mýnster u vjen në ndihmë personave që duan të rimodelojnë tualetin e tyre.
06:59
Nga e para
Detaje
Ep 7.Sez 2: Një program që konsiston në ndryshimin rrënjësor dhe ridisenjimin nga e para të shtëpive të banorëve të zgjedhur, duke krijuar një surprizë tek shikuesit e sidomos tek përfituesit e drejtpërdrejtë të tyre. Për të realizuar këtë angazhohet një staf i tërë arkitektësh, projektuesish dhe realizuesish. Gjatë kohës që ndodh i gjithë ky transformim banorët akomodohen në kushte komode në hotele pushimi apo në vende të tjera.
07:53
Horoskopi Javor
Detaje
Horoskopi per javen 24-30 Qershor: Parashikimi i yjeve për javen në vazhdim. Gjithçka që ka të bëjë me shëndetin, punën, financat, jetën sociale dhe sentimentale.
08:03
Fundjava e gjatë e Rik Stein
Detaje
Ep 6/ Lizbona: Rik Stein na çon në disa nga destinacionet më të bukura në Evropë. Ai e shoqëron shikuesin në vende historike, kulturore por edhe në tregjet, baret, kantinat dhe restorantet më të shkëlqyer duke kërkuar për përsosmëri ushqimore dhe gjithashtu disa receta të shkëlqyera që njerëzit do të duan të gatuajnë në shtëpi.
09:07
A Cook Abroad (udhëtime)
Detaje
6 Shefa në 6 udhëtime të jashtëzakonshme në kërkim të gatimit autentik. Bashkë me gatimin, pak histori, pak natyrë, zakone e kostume të jashtëzakonshme.
10:11
Nga një fabrikë në tjetrën
Detaje
Ep 6 Këpucët: Takime ekskluzive në disa nga fabrikat më të mëdha në Britani për të zbuluar sekretet prapa prodhimit të disa prej produkteve të preferuara.
11:15
Shopping Queens
Detaje
Java 3/Fashion: 5 vajza me një buxhet të caktuar, me një temë të dhënë dhe me vetëm 4 orë në dispozicion do të bëjnë pazar për të gjetur veshjen më të mirë. Secila prej tyre do të votohet nga 4 vajzat e tjera dhe në fund një juri profesioniste do të shpallë fituesen. Moderatore Aurela Hoxha, me pjesmarrjen e stilistes Rezarta Skifteri.
11:43
Qeni im
Detaje
Nje emision me mikun me te mire te njeriut. Keshilla, sugjerime, dhe takime me miq te Living qe kujdesen me perkushtim per qenin.
12:09
Kuzhina e intolerancave
Detaje
Vuani nga intoleranca ndaj glutenit? Nuk dini çte gatuani, pasi shume receta ju shkaktojne fryrje barku e probleme te tjera shendetesore? Nese eshte keshtu ndiqni programin me te ri ne Living cdo te marte ora 17:30 "Kuzhina e intolerancave".
12:35
Me pamje nga mesdheu
Detaje
Ep 4:Charlie Luxton ndërrmerr një udhëtim përmes destinacioneve më të bukura të mesdheut, duke na treguar shtëpitë me arkitekturën, dizajnin dhe pamjet që ju lënë pa frymë.
13:28
Tek kuzhina e Lindes
Detaje
Në kuzhinën e Lindës kemi patur të ftuar shumë miq të dashur. Edhe këtë radhë ajo do të na tregojë disa nga recetat e saj të bëra me dashuri dhe mjaft humor me mikeshën e radhës, Marjana Kondin.
14:02
Arkitektura
Detaje
Një ndërtesë, një arkitekt: të dhëna mahnitëse mbi arkitekturën e shekullit të 19-të dhe projektet më ambicioze arkitekturore të Artit Modern që ndërthuren me materiale të rralla nga arkivat, modele, mokete, animacione në 3d dhe dialogje me arkitektët më të mëdhenj të kohës sonë.
14:32
Ana tjetër e medaljes
Detaje
Ep 4:Njerëzit jo gjithmonë e dinë origjinën e ushqimit të tyre. Ekziston ndonjëherë një shtresë e kalbur në prodhimin e tij.Në këtë serial njihemi pikërisht me këtë shtresë aspak të ekspozuar të rreziqeve, pasojave reale të zakoneve të përditshme të të ushqyerit.
15:34
Stili im
Detaje
Ep 3/Sez 5:Vizitat tona shoqëruar nga arkitekte vazhdojnë! Projekte të mira, frymëzuese dhe udhëzuese treguar në vend nga pronarët dhe arkitektët.
16:10
Në tavolinën e Shefit
Detaje
Sez 3:Disa nga kuzhinierët më të njohur në botë ndajnë historitë e tyre personale, frymëzimet dhe stilet unike.Disiplina dhe talenti i çdo kuzhinieri zbulohet dhe shijohet ndërkohë që ai ose ajo përgatit një krijim të "frikshëm".
17:02
Shije Deti
Detaje
Ep 7/Sez 3. Një kuzhinë buzë detit për një koleksion recetash të shëndetshme, të thjeshta e të lehta, nga shefi i Restorant Marinës në Golem.
17:19
Home Makeover
Detaje
Ke nevojë që dikush të jape një dorë për të sistemuar banesën tënde? Arkitektet e Home Makeover do tju befasojnë me zgjidhjet dhe zgjedhjet e tyre. Vetëm në 8 minuta ju do të ndiqni se si një ambient mund të shdërrohet në atë që ju vetëm e kishit ëndërruar.
17:34
Dedektivët e ushqimit
Detaje
Dedektivët e ushqimit janë tre; Një shkencëtare, një kuzhinier dhe një gazetar. Ata janë këtu për të na ndihmuar të bëjmë zgjedhjet më të mira në ushqim, të përmirësojmë aftësitë tona në gatim, të shmangim sëmundje që merren nga ushqimi si edhe të kursejmë financat tona duke na zbuluar fakte të thjeshta dhe interesante mbi ushqimin.
18:08
10 Must për garderobën tuaj
Detaje
Ep 7/perlat: 10 must për garderobën e një gruaje" është një program që ju drejtohet të gjitha vajzave dhe zonjave që duan të jenë me stil dhe në modë, pavarësisht se nuk kanë mundësi të rinovojnë garderobën çdo sezon të ri. Përmes ekspertëve, personazheve të njohur, këshillave dhe informacioneve, ky emision do të bëjë që garderoba juaj të mos dalë kurrë nga moda, mjafton të keni 10 must-et (elementet e domosdoshëm) në të.
19:04
Nga e para
Detaje
Ep 8.Sez 2: Një program që konsiston në ndryshimin rrënjësor dhe ridisenjimin nga e para të shtëpive të banorëve të zgjedhur, duke krijuar një surprizë tek shikuesit e sidomos tek përfituesit e drejtpërdrejtë të tyre. Për të realizuar këtë angazhohet një staf i tërë arkitektësh, projektuesish dhe realizuesish. Gjatë kohës që ndodh i gjithë ky transformim banorët akomodohen në kushte komode në hotele pushimi apo në vende të tjera.
20:00
Insta food
Detaje
Sa faqe gatimi ndiqni në Instagram, sa foto dhe receta pëlqeni çdo ditë?! A jeni kurioz të më ndiqni në çdo hap të recetës deri në çastin e fotos dhe postimit në Instagram?! Më ndiqni në emisionin më të ri në Living "INSTA FOOD". Nuk do jem vetëm, me mua do të jenë food bloger-et më të ndjekura në Shqipëri.
20:48
Thesaret e botës
Detaje
Destinacionet më të bukura në botë! Dizajn dhe arkitekturë autentike, histori dhe kulturë…qytete për destinacione turistike mbresëlënëse.
21:05
Gatimi
Detaje
Ep 2/Uji:Dokumentar që sjell një hulumtim mbi gatimin. Lidhjen mes gatimit si një nevojë njerëzore për mbijetesë dhe kthimit në kuzhinën e sotme. Çdo episod do të përqendrohet në një element të ndryshëm natyror dhe marrëdhëniet e tij me metodat e gatimit të lashtë dhe modern.
22:00
10 Must për garderobën tuaj
Detaje
10 must për garderobën e një gruaje" është një program që ju drejtohet të gjitha vajzave dhe zonjave që duan të jenë me stil dhe në modë, pavarësisht se nuk kanë mundësi të rinovojnë garderobën çdo sezon të ri. Përmes ekspertëve, personazheve të njohur, këshillave dhe informacioneve, ky emision do të bëjë që garderoba juaj të mos dalë kurrë nga moda, mjafton të keni 10 must-et (elementet e domosdoshëm) në të.
22:56
My Living
Detaje
Lifestyle: Brenda një dite do tju kërkojmë dhe do të flasim së bashku! Do të vijmë tek ju dhe do të zbulojmë stilin tuaj, do të mbledhim ide dhe do ti sjellim ato në ekran. Do të zbulojmë veten tonë në këtë udhëtim në lifestyle-in shqiptar!
23:41
Lartësitë e shpirtit
Detaje
Dokumentar:Psikologia dhe hipnoterapistja Dr.Fleura Shkembi, ka udhëtuar drejt Tajlandës për të përjetuar një nga guidat më të jashtëzakonshme për ngritjen shpirtërore. Fituese e një burse të pazakontë, Fleura qëndroi për 14 ditë në tempullin Dhammakaya, në veri të Bankokut. Aty ajo mori pjesë në trajnimin intensiv "Peace Revolution", i cili ndihmon individët të gjejnë paqen e brendshme duke sjellë një eksperiencë të jashtëzakonshme të jetesës brenda një tempulli, i cili dikton rregulla strikte, kuriozitete nga jeta e murgjeve budiste por edhe pamje të bukura të natyrës tajlandeze.
00:05
Shopping Queens
Detaje
Java 3/Fashion: 5 vajza me një buxhet të caktuar, me një temë të dhënë dhe me vetëm 4 orë në dispozicion do të bëjnë pazar për të gjetur veshjen më të mirë. Secila prej tyre do të votohet nga 4 vajzat e tjera dhe në fund një juri profesioniste do të shpallë fituesen. Moderatore Aurela Hoxha, me pjesmarrjen e stilistes Rezarta Skifteri.
00:32
Qeni im
Detaje
Nje emision me mikun me te mire te njeriut. Keshilla, sugjerime, dhe takime me miq te Living qe kujdesen me perkushtim per qenin.
00:55
Kuzhina e intolerancave
Detaje
Vuani nga intoleranca ndaj glutenit? Nuk dini çte gatuani, pasi shume receta ju shkaktojne fryrje barku e probleme te tjera shendetesore? Nese eshte keshtu ndiqni programin me te ri ne Living cdo te marte ora 17:30 "Kuzhina e intolerancave".
01:18
Me pamje nga mesdheu
Detaje
Ep 4:Charlie Luxton ndërrmerr një udhëtim përmes destinacioneve më të bukura të mesdheut, duke na treguar shtëpitë me arkitekturën, dizajnin dhe pamjet që ju lënë pa frymë.
02:06
Tek kuzhina e Lindes
Detaje
Në kuzhinën e Lindës kemi patur të ftuar shumë miq të dashur. Edhe këtë radhë ajo do të na tregojë disa nga recetat e saj të bëra me dashuri dhe mjaft humor me mikeshën e radhës, Marjana Kondin.
02:39
Arkitektura
Detaje
Një ndërtesë, një arkitekt: të dhëna mahnitëse mbi arkitekturën e shekullit të 19-të dhe projektet më ambicioze arkitekturore të Artit Modern që ndërthuren me materiale të rralla nga arkivat, modele, mokete, animacione në 3d dhe dialogje me arkitektët më të mëdhenj të kohës sonë.
03:05
Ana tjetër e medaljes
Detaje
Ep 4:Njerëzit jo gjithmonë e dinë origjinën e ushqimit të tyre. Ekziston ndonjëherë një shtresë e kalbur në prodhimin e tij.Në këtë serial njihemi pikërisht me këtë shtresë aspak të ekspozuar të rreziqeve, pasojave reale të zakoneve të përditshme të të ushqyerit.
04:03
Stili im
Detaje
Ep 3/Sez 5:Vizitat tona shoqëruar nga arkitekte vazhdojnë! Projekte të mira, frymëzuese dhe udhëzuese treguar në vend nga pronarët dhe arkitektët.
04:35
Në tavolinën e Shefit
Detaje
Sez 3:Disa nga kuzhinierët më të njohur në botë ndajnë historitë e tyre personale, frymëzimet dhe stilet unike.Disiplina dhe talenti i çdo kuzhinieri zbulohet dhe shijohet ndërkohë që ai ose ajo përgatit një krijim të "frikshëm".
05:22
Shije Deti
Detaje
Ep 7/Sez 3. Një kuzhinë buzë detit për një koleksion recetash të shëndetshme, të thjeshta e të lehta, nga shefi i Restorant Marinës në Golem.
05:38
Dedektivët e ushqimit
Detaje
Dedektivët e ushqimit janë tre; Një shkencëtare, një kuzhinier dhe një gazetar. Ata janë këtu për të na ndihmuar të bëjmë zgjedhjet më të mira në ushqim, të përmirësojmë aftësitë tona në gatim, të shmangim sëmundje që merren nga ushqimi si edhe të kursejmë financat tona duke na zbuluar fakte të thjeshta dhe interesante mbi ushqimin.
06:08
10 Must për garderobën tuaj
Detaje
Ep 7/perlat: 10 must për garderobën e një gruaje" është një program që ju drejtohet të gjitha vajzave dhe zonjave që duan të jenë me stil dhe në modë, pavarësisht se nuk kanë mundësi të rinovojnë garderobën çdo sezon të ri. Përmes ekspertëve, personazheve të njohur, këshillave dhe informacioneve, ky emision do të bëjë që garderoba juaj të mos dalë kurrë nga moda, mjafton të keni 10 must-et (elementet e domosdoshëm) në të.
07:00
Nga e para
Detaje
Ep 8.Sez 2: Një program që konsiston në ndryshimin rrënjësor dhe ridisenjimin nga e para të shtëpive të banorëve të zgjedhur, duke krijuar një surprizë tek shikuesit e sidomos tek përfituesit e drejtpërdrejtë të tyre. Për të realizuar këtë angazhohet një staf i tërë arkitektësh, projektuesish dhe realizuesish. Gjatë kohës që ndodh i gjithë ky transformim banorët akomodohen në kushte komode në hotele pushimi apo në vende të tjera.
07:52
Horoskopi Javor
Detaje
Horoskopi per javen 24-30 Qershor: Parashikimi i yjeve për javen në vazhdim. Gjithçka që ka të bëjë me shëndetin, punën, financat, jetën sociale dhe sentimentale.
08:02
Arti I jetës japoneze
Detaje
Ep 1/Dokumentar/Natyra; Dr. Xhejms Foks udhëton nëpër pyjet e dendur të Japonisë, mrekullohet nga kopshtet e saj Zen dhe admiron pemët shekullore t? Bonsait. Ai eksploron lidhjet mes kulturës japoneze dhe mjedisit natyror. Ai studion se si dy fetë e mëdha të vendit, Shinto dhe Budizmi, kanë ndihmuar n? kujdesin ndaj natyrës, kujdes i cili shpesh ?sht? shumë i ndryshëm nga ai i bot?s per?ndimore.
09:06
Ëmbëlsirat e Zumbos
Detaje
Fiksimi i Adriano Zumbos me ëmbëlsirat i dha jetë një perandorie. Dhe tani nën këtë kupolë, ndodhet një nga krijimet e tij më fantastike të realizuara deri më sot. Pastiçierët amatorë më të zotë australianë do të mundohen ta riprodhojnë atë. Mirë se erdhët në "Ëmbëlsirat e Zumbos"!
10:11
10 Must për garderobën tuaj
Detaje
Ep 7/Perlat:10 must për garderobën e një gruaje" është një program që ju drejtohet të gjitha vajzave dhe zonjave që duan të jenë me stil dhe në modë, pavarësisht se nuk kanë mundësi të rinovojnë garderobën çdo sezon të ri. Përmes ekspertëve, personazheve të njohur, këshillave dhe informacioneve, ky emision do të bëjë që garderoba juaj të mos dalë kurrë nga moda, mjafton të keni 10 must-et (elementet e domosdoshëm) në të.
11:07
Shopping Queens
Detaje
Java 3/Fashion: 5 vajza me një buxhet të caktuar, me një temë të dhënë dhe me vetëm 4 orë në dispozicion do të bëjnë pazar për të gjetur veshjen më të mirë. Secila prej tyre do të votohet nga 4 vajzat e tjera dhe në fund një juri profesioniste do të shpallë fituesen. Moderatore Aurela Hoxha, me pjesmarrjen e stilistes Rezarta Skifteri.
11:38
Recetat e Aishes
Detaje
Aisha Kërri është bashkëshorte, nënë dhe mbi të githa një amvisë mjaft e zonja. Asaj i pëlqen shumë të flasë për ushqimin ndaj na fton në shtëpinë e saj për të na treguar disa receta të thjeshta të përgatitura me shumë dashuri.
12:03
E urrej kopshtin tim
Detaje
Ep 8:Kur obori juaj është në gjendje kaq të keqe, ju duhet e gjithë ndihma që mund të gjeni. Pikërisht, në këtë çast na vjen në shpëtim dizajnuesja e famshme e peizazheve, Sara Béndrik.
12:26
Arti i disenjimit 8 - Ambientet e brendshme
Detaje
Dokumentar: Episodi i tetë na njeh me profilin e disenjatores britanike, Ilse Kroford. Ajo disenjon që nga hapësirat e hoteleve më të mira të botës e deri te mobiliet "IKEA", të cilat janë të bukura për tu parë dhe përcjellin ndjesinë e mirëqenies.
13:08
Origjina e shijes
Detaje
Zhytuni në botën e këndshme të kuzhinës Chaoshan, një nga rajonet më të mëdha në Kinë. Në çdo episod eksploroni 20 receta me përbërësit e tyre unik, gatimi i të cilave në pjesën më të madhe është bërë në shtëpi, në stendat e rrugës dhe në restorantet e vogla familjare.
13:26
Ana tjetër e medaljes
Detaje
Njerëzit jo gjithmonë e dinë origjinën e ushqimit të tyre. Ekziston ndonjëherë një shtresë e kalbur në prodhimin e tij.Në këtë serial njihemi pikërisht me këtë shtresë aspak të ekspozuar të rreziqeve, pasojave reale të zakoneve të përditshme të të ushqyerit.
14:25
My Living
Detaje
Lifestyle: Brenda një dite do tju kërkojmë dhe do të flasim së bashku! Do të vijmë tek ju dhe do të zbulojmë stilin tuaj, do të mbledhim ide dhe do ti sjellim ato në ekran. Do të zbulojmë veten tonë në këtë udhëtim në lifestyle-in shqiptar!
15:10
Origjina e shijes
Detaje
Zhytuni në botën e këndshme të kuzhinës Chaoshan, një nga rajonet më të mëdha në Kinë. Në çdo episod eksploroni 20 receta me përbërësit e tyre unik, gatimi i të cilave në pjesën më të madhe është bërë në shtëpi, në stendat e rrugës dhe në restorantet e vogla familjare.
15:27
Stili im
Detaje
Ep 4/Sez 5:Vizitat tona shoqëruar nga arkitekte vazhdojnë! Projekte të mira, frymëzuese dhe udhëzuese treguar në vend nga pronarët dhe arkitektët.
16:00
Në tavolinën e Shefit
Detaje
Sez 6:Disa nga kuzhinierët më të njohur në botë ndajnë historitë e tyre personale, frymëzimet dhe stilet unike.Disiplina dhe talenti i çdo kuzhinieri zbulohet dhe shijohet ndërkohë që ai ose ajo përgatit një krijim të "frikshëm".
16:50
Vetëm 73 pyetje!
Detaje
Personazhet më të famshëm të shoë biznesit hapin dyert e shtëpisë për një intervistë të jashtëzakonshme me vetëm 73 pyetje të drejtuara nga gazetari. Duke mos pasur mundësi tu shmangen atyre, ata na rrëfejnë gjithçka mbi veten! Mësoni më shumë rreth yjeve botëror të ekranit.
17:10
Shije Deti
Detaje
Ep 8/Sez 3. Një kuzhinë buzë detit për një koleksion recetash të shëndetshme, të thjeshta e të lehta, nga shefi i Restorant Marinës në Golem.
17:26
Hojzat
Detaje
Ep 4: Linda fishta dhe Edi Gogu, dy mikeshat e dashura te Living vijne se bashku per te sjelle nje emision recetat e te cilit kane ne baze mjaltin. Ne cdo puntate mesojme receta te reja, me shije dhe te shendetshme nga dy bletet punetore!
18:36
Të ndërtosh shtëpinë e ëndrrave
Detaje
Keni ëndërruar ndonjëherë të jetoni në një shtëpi të ndërtuar enkas për ju, apo të rinovoni shtëpinë ku jetoni aktualisht? Ky emision ndjek hap pas hapi punën, projektet më novatore dhe moderne, për të realizuar për klientet atë që quhet "Shtëpia e ëndrrave".
19:11
Argëtim në kuzhinë
Detaje
Të organizosh festa apo takime të ndryshme në shtëpi për shumë prej nesh mund të jetë impenjative dhe shumë e lodhshme por jo per Xhadën! Ajo na tregon se të organizosh takime të ndryshme në shtëpi mund të jetë argëtuese si për të zotët e shtëpisë ashtu edhe për mysafirët. Gjithashtu mund të gjeni ide mbi receta dhe pije të shumta.
19:34
Kuzhina e intolerancave
Detaje
Vuani nga intoleranca ndaj glutenit? Nuk dini çte gatuani, pasi shume receta ju shkaktojne fryrje barku e probleme te tjera shendetesore? Nese eshte keshtu ndiqni programin me te ri ne Living cdo te marte ora 17:30 "Kuzhina e intolerancave".
20:01
Insta food
Detaje
Sa faqe gatimi ndiqni në Instagram, sa foto dhe receta pëlqeni çdo ditë?! A jeni kurioz të më ndiqni në çdo hap të recetës deri në çastin e fotos dhe postimit në Instagram?! Më ndiqni në emisionin më të ri në Living "INSTA FOOD". Nuk do jem vetëm, me mua do të jenë food bloger-et më të ndjekura në Shqipëri.
20:59
Gatimi
Detaje
Ep 3/Ajri:Dokumentar që sjell një hulumtim mbi gatimin. Lidhjen mes gatimit si një nevojë njerëzore për mbijetesë dhe kthimit në kuzhinën e sotme. Çdo episod do të përqendrohet në një element të ndryshëm natyror dhe marrëdhëniet e tij me metodat e gatimit të lashtë dhe modern.
21:56
10 vjet më i ri ne 10 dite
Detaje
Ep 1:Kush nuk do të donte të dukej më i ri? Të gjithë do të donim por akoma më i mrekullueshëm do të ishte fakti që do të dukeshim 10 vjet më të rinj dhe kjo në vetëm 10 ditë, ku pjesëmarrësit ndryshojnë totalisht.
22:55
Ëmbëlsirat e Zumbos
Detaje
Fiksimi i Adriano Zumbos me ëmbëlsirat i dha jetë një perandorie. Dhe tani nën këtë kupolë, ndodhet një nga krijimet e tij më fantastike të realizuara deri më sot. Pastiçierët amatorë më të zotë australianë do të mundohen ta riprodhojnë atë. Mirë se erdhët në "Ëmbëlsirat e Zumbos"!
23:57
Thesaret e botës
Detaje
Destinacionet më të bukura në botë! Dizajn dhe arkitekturë autentike, histori dhe kulturë…qytete për destinacione turistike mbresëlënëse.
On air:My Living
Me pas:Lartësitë e shpirtit

SOT NE LIVING HD

  • Shopping Queens 00:05
  • Qeni im 00:32
  • Kuzhina e intolerancave 00:55
  • Me pamje nga mesdheu 01:18
  • Tek kuzhina e Lindes 02:06
  • Arkitektura 02:39
  • Ana tjetër e medaljes 03:05